Najnowsze wiadomości

25 lipca 2024 9:24

Dlaczego powinieneś inwestowaćInwestowanie pozwala na znaczny wzrost Twoich pieniędzy w czasie dzięki sile złożonych zwrotów. Złożenie można nazwać Osiem Cudów Świata. Dzięki sile tworzenia mieszanek, jeden grosz może urosnąć do milionów dolarów, przy odpowiedniej ilości czasu. Możesz nie żyć tak długo, ale weź pod uwagę następujące przykłady.

Powiedzmy, że zaczynasz inwestować, gdy masz 16 lat...

Na tyle nierealne, na ile może się wydawać, że zaczynasz inwestować tak młodo, powiedzmy, że masz mały spadek i postanowiłeś go zainwestować - jeśli wpłacisz 5 000 dolarów na konto o oprocentowaniu 7 procent i wniesiesz dodatkowe 200 dolarów miesięcznie, po 30 latach będziesz miał nieco ponad 284 000 dolarów.

Używając bardziej realistycznego przykładu, powiedzmy, że zaczynasz inwestować, gdy masz 22 lata, zaraz po ukończeniu studiów...

Zaczynasz od wpłacenia 50 dolarów miesięcznie na swoje konto, przy 50-procentowym udziale firmy.

Jeśli uzbierasz składki w tej samej wysokości, co każde podwyższenie pensji, będziesz miał ponad 1 milion dolarów do 65 roku życia. Zakłada to roczne podwyżki w wysokości 3,5 procent i 8,5 procent zwrotu z inwestycji 401(k).

Chociaż istnieje wiele czynników do rozważenia - prosty przykład, taki jak ten, pokazuje siłę złożonych interesów, jeśli wszystko idzie dobrze.

Więc jeśli chcesz zacząć oszczędzać teraz, możesz mieć nawet całe roczne wynagrodzenie zaoszczędzone do 30 roku życia... Spójrz na poniższy wykres, aby zobaczyć jak.

Kiedy powinieneś zainwestować?

Skoro już wiesz, dlaczego powinieneś inwestować, to może kiedy?

Odpowiedź na to jest dość prosta. Odpowiednim momentem jest teraz.

Inwestowanie brzmi bardziej przerażająco niż jest. Tak, zawsze istnieje potencjalne ryzyko straty, ale istnieje jeszcze większy potencjał poważnego zysku.

Zrobienie czegokolwiek po raz pierwszy może być przerażające, zwłaszcza gdy dotyczy to ciężko zarobionej gotówki. Ale oto kilka rad dla początkujących inwestorów.

Inwestowanie po raz pierwszy

Inwestowanie jest jak religia - ludzie mają pewne silne opinie i mogą nawet należeć do jednej z wielu sekt lub szkół myślenia. Oto kilka z nich, które przychodzą na myśl:

  • The Doomsday Preppers - ci ludzie są przekonani, że nasz system finansowy się załamie, więc trzymają wszystkie swoje pieniądze w złocie i nieruchomościach.
  • Gambling Day-Traders - to najczęściej ludzie, których widzisz w filmach, z ich biurkami lub ścianami pokrytymi monitorami i telewizorami, oglądający każdą sekundę dnia i widzący, jak zmienia się rynek akcji.
  • Indexerzy - są to ludzie, którzy po prostu inwestują we wszystko, aby skorzystać z powolnego i stałego wzrostu ogólnej wartości rynków.

Komentarze (0)