Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 21:24

10 Pomysłów na biznes, aby łatwo zarobić pieniądze i zmienić światNadchodzące pokolenia stają się coraz bardziej świadome światowych problemów i są zmotywowane do wprowadzania zmian. Od bycia lepszymi konsumentami do wywierania pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, odgrywania roli pomocy krajom słabo rozwiniętym, odgrywania roli w polityce, udzielania pomocy innym, a nawet dzielenia się swoją wiedzą w celu edukowania potrzebujących, robi się więcej, aby świat stał się lepszy.

To, w połączeniu z dążeniem do posiadania własnych firm i bycia ich własnymi szefami, doprowadziło do tego, że wiele osób chciało znaleźć nowe i innowacyjne sposoby zarabiania pieniędzy, mające jednocześnie pozytywny wpływ na naszą planetę. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, oto 10 pomysłów na biznes, które mogłyby umożliwić Ci zarabianie pieniędzy przy jednoczesnej zmianie świata.

1. Tworzenie chatbotów
Choć początkowo odrzucono je jako modę marketingową, chatboty okazały się niezwykle cenne dla wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw o różnych możliwościach:

 • Budowanie świadomości i empatii
 • Sentyment opinii publicznej w sondażach
 • Prowadzenie zaangażowania obywatelskiego
 • Pomoc w walce z zanieczyszczeniem
 • Rozpowszechnianie dokładnych informacji na temat zdrowia publicznego
 • Zachęcanie do zdrowego trybu życia
 • Oferowanie poradnictwa dla osób

Istnieje wiele platform do budowania chatbotów, które pozwalają na budowanie botów w ciągu kilku minut bez konieczności posiadania wiedzy na temat kodowania.

2. Konsultant ds. pozyskiwania funduszy online


Jeśli masz doświadczenie w finansach i sprzedaży, możesz wykorzystać obie te umiejętności, zakładając własną firmę konsultingową zajmującą się pozyskiwaniem funduszy dla organizacji charytatywnych. Będziesz musiał wybrać rodzaje organizacji charytatywnych, z którymi chcesz pracować i uzyskać dostęp do sieci, aby stworzyć relacje z tymi, których czujesz się najbardziej pasjonatem. Stamtąd wszystko, co musisz zrobić, to udowodnić im, że potrafisz stworzyć i wdrożyć dobrze zdefiniowane i skuteczne programy fundraisingowe, które pomogą im zebrać pieniądze potrzebne na ich sprawę.


3. Blogowanie edukacyjne


Czy czytasz blogi, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania? Czy posiadasz szczególną bazę wiedzy, która może się przydać innym? Może jesteś ekspertem we wszystkich sprawach związanych z podróżowaniem, językami, czy ekologicznym życiem? Cokolwiek to jest, możesz dzielić się tym z innymi za darmo! Wszystko co musisz zrobić, to wybrać darmowy szablon bloga i pisać regularne posty. Stamtąd możesz przeczytać o różnych sposobach na zarabianie na życie, pisząc o czymś, co kochasz. Niektóre sposoby zarabiania na życie to między innymi, ale nie tylko:

 • Używanie Google AdSense
 • Rozpoczęcie programu partnerskiego
 • Tworzenie webinarów
 • Oferowanie kursów online

4. Nauczanie online
Podobnie jak w przypadku blogowania, jeśli masz określony zestaw umiejętności, to dlaczego nie nauczyć ich innych. Będziesz służył ludziom, pomagał im lepiej samemu zarabiać na życie. Możesz:

 • Nauczać studentów college'u
 • Uczyć języka
 • Uczyć kogoś, jak robić swoje podatki
 • Stwórz kurs online o tym, jak założyć małą firmę
 • Stwórz kanał YouTube, aby edukować ludzi w zakresie zdrowego stylu życia.
 • Zostań konsultantem ds. zrównoważonego rozwoju dla startupów


5. Deweloper zielonych (eko) aplikacji
 

Ludzie, którzy chcą iść na zielono, często nie wiedzą, od czego zacząć, więc dlaczego nie pomóc im? Jeśli wiesz, jak tworzyć aplikacje internetowe i mobilne, możesz stworzyć taką, która powie użytkownikom, jak mogą przyjąć bardziej ekologiczny sposób życia. Możesz albo stworzyć aplikację, która omawia zrównoważony rozwój jako całość, albo skupić się na takich niszach jak:

 • Oszczędność energii
 • Recykling
 • Kupowanie i wytwarzanie produktów przyjaznych dla środowiska
 • Zielone życie w domu i w pracy

 

6. Uber driving


Być może nie myślałeś o tym, ale kierowcy Uberów ratują świat krok po kroku! To łatwa kariera do rozpoczęcia i zrobienia. Jako kierowca Uber, zachęcasz do dzielenia się jazdą i upewniasz się, że ludzie w Twojej okolicy docierają bezpiecznie tam, gdzie powinni. Dostarczałbyś również jedzenie, co zmniejszyłoby emisję paliwa.

 

7. Społeczne crowdfunding


Podobnie jak w przypadku platform mikropożyczkowych, w ramach crowdfundingu społecznego przedsiębiorcy społeczni znajdują fundusze na swoje projekty. Możesz stworzyć społeczną platformę crowdfundingową, która połączy projekty humanitarne z tymi, którzy chcą je finansować. Zamiast pobierania wysokich stóp procentowych i opłat, oferuje się im obietnicę w zamian za ich inwestycje pieniężne. Na przykład, pozytywne reklamy podkreślające ich jako inwestorów lub dożywotnie członkostwo w ich projektach firmowych.

Powiązani: 6 Trendy, które kształtują przyszłość Crowdfunding

 

8. Tworzenie programu ulepszeń


Pomóż potrzebującym lepiej sami, tworząc przestrzeń, w której będą mogli nauczyć się nowych umiejętności zatrudnienia, które pomogą im stanąć na nogi. Może to być restauracja, gdzie można szkolić i zatrudniać ludzi w potrzebie, aby nauczyć ich umiejętności, z którymi mogą rozpocząć karierę lub nawet kurs e-learningowy w biznesie, marketingu lub rozwoju sieci ... możliwości są nieograniczone. Zyski z Twojej placówki mogą iść na płacenie i szkolenie ich, jak również tworzenie nowych programów.


9. Pisanie e-książek


Podobnie jak w przypadku blogowania, e-booki pozwalają nauczyć innych nowych umiejętności dzięki książce cyfrowej, która będzie kosztować czytelników ułamek ceny egzemplarza drukowanego, a jednocześnie zapewni im ten sam poziom wykształcenia. E-booki są bezpłatne na starcie i mogą być sprzedawane na ogromnych platformach, takich jak Amazon. Możesz nawet podarować egzemplarze organizacjom non-profit, które wierzą w Twoją sprawę.

Powiązani: Prosty 4-krotny proces pisania pierwszej książki w ciągu 100 dni

 

10. Stworzenie edukacyjnej firmy turystycznej


Więcej ludzi oszczędza swoje pieniądze, aby zobaczyć jak najwięcej świata, zanim się zmieni. Nie tylko to, podróżni stają się coraz bardziej zainteresowani odwiedzaniem krajów, w których mogą być zaangażowani w projekt społeczny. Chociaż tego typu strony internetowe kojarzeń istnieją, dlaczego nie założyć firmę turystyczną online, że:

 • edukuje ludzi na temat kraju, w którym będą wolontariuszami
 • Mówi wolontariuszom, jaki sprzęt będzie im potrzebny
 • Pokazuje podróżnikom, gdzie będą mieszkać
 • Oferuje wgląd w kraj, w którym będą pracować
 • Oferuje pakiety all-inclusive (np. przeloty, zakwaterowanie, wyżywienie, transport, wolontariat itp.)

W końcu...
Ludzie stali się bardziej świadomi swojego otoczenia. Te wiadomości pozwalają nam lepiej zrozumieć to, co dzieje się na całym świecie, a wiele z nich nie jest dobrych. Wszystko, co robimy jako ludzie, ma wpływ, a przedstawione powyżej idee biznesowe są nie tylko dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, ale również na zmianę.

Komentarze (0)