Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 20:48

Wpływ Coronavirusa na gospodarkęPoniedziałek, 24 lutego 2020 r. - Ponieważ liczba przypadków Coronavirusa i zgonów nadal rośnie, inwestorzy wykazali oznaki cofania się w tym skróconym tygodniu handlowym, wybijając główne indeksy USA z ich dwutygodniowych zysków. W tym tygodniu, Dow Jones Industrial Average spadł o 1,4% zamykając się na poziomie 28,992. S&P 500 i Nasdaq Composite również odczuły strach, tracąc odpowiednio 1,9% i 1,6%. To wszystko zaczęliśmy słyszeć od pierwszych spółek, które poinformowały, że ich kwartalne szacunki za I kwartał mogą nie zostać zrealizowane ze względu na implikacje biznesowe, jakie niesie ze sobą Coronavirus.

W ETF miały miejsce odpływy z jednych z największych produktów na rynku. SPY, SPDRS S&P 500 ETF, stracił około $5.3B w aktywach w skróconym tygodniu handlowym. Następnie HYG, iShares iBoxx $ High Yield Corporate Bond ETF, który stracił około $776M w aktywach. W przypadku napływu środków, inwestorzy wlewali pieniądze do funduszu ETF o niskiej zmienności, SPLV, Invesco S&P 500 Low Volatility ETF, który zyskał ponad 1,3B USD w aktywach. Następnie IVV, fundusz iShares S&P 500, który zyskał ponad 1,1B USD w aktywach, a wszystko to zgodnie z naszym podsumowaniem przepływów funduszy ETFG.
ETFG Quant Movers - Te fundusze ETF, które miały największą tygodniową zmianę w swoich odpowiednich, ogólnych ratingach ETFG Quant.
ETFG Quant Movers - Zwycięzcy ETFG Quant: W rankingu ETFG Quant Movers, europejskie fundusze ETFG zdobyły najwięcej punktów procentowych w stosunku do swoich ogólnych wyników. Franklin FTSE Europe Hedged ETF, FLEH i iShares MSCI Poland ETF, EPOL, dodały odpowiednio 24,26% i 20,82% do swoich ogólnych wyników ETFG Quant.
ETFG Quant Przegrywający ETFG: Po stronie przegranej widzieliśmy, że ETF w oparciu o safe-haven bezpieczeństwa spadł o punkty procentowe w ich ogólnych wynikach. Psy ETF SDOG z sektora First Trust Preferred Securities and Income ETF, FPE i ALPS straciły odpowiednio 26,66% i 21,07% w stosunku do swoich wyników ogólnych.
ETFG Weekly Select List - Ze względu na sukces tej strategii, chcielibyśmy podkreślić znaczący ruch w części poświęconej podstawowym materiałom w tym tygodniu. SPDR S&P Metals and Mining ETF, XME, utrzymał się na pierwszym miejscu listy. Następnie pojawiła się pełna lista nowości w porównaniu do zeszłego tygodnia. PSCM, Invesco S&P SmallCap Materials ETF i BATT, Amplify Advanced Battery Metals & Materials ETF, zakończone w drugim i trzecim miejscu w tym tygodniu znosząc GOEX, Global X Gold Explorers ETF i GOAU, U.S. Global GO GOLD i Precious Metal Miners ETF. W pierwszej piątce znalazły się SIL, Global X Silver Miners ETF i GDX, VanEck Vectors Gold Miners ETF, które zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.
Rynki wydają się zwracać jeszcze większą uwagę na globalne implikacje Coronavirusa i z pewnością będą się temu uważnie przyglądać w tym tygodniu.
_________________________________________________________

Materiał ten nie jest przeznaczony do oferowania lub zabiegania o zakup lub sprzedaż jakichkolwiek papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Papiery wartościowe, instrumenty finansowe lub strategie wymienione w niniejszym dokumencie mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.  Wszelkie opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są wydawane w dobrej wierze, mogą ulec zmianie bez uprzedzenia i są prawidłowe jedynie w określonym dniu ich wydania. Ceny, wartości lub przychody z papierów wartościowych lub inwestycji, o których mowa w niniejszym raporcie, mogą być sprzeczne z interesem inwestora, a inwestor może uzyskać zwrot mniejszy niż zainwestowana kwota.  W przypadku opisania inwestycji jako mogącej przynieść dochód, należy pamiętać, że kwota dochodu, który inwestor otrzyma z takiej inwestycji może się wahać.  W przypadku gdy inwestycja lub papier wartościowy jest denominowany w innej walucie niż waluta referencyjna inwestora, zmiany kursów wymiany mogą mieć negatywny wpływ na wartość, cenę lub dochód.

Komentarze (0)