Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 20:15

Czy odzyskiwanie złota z urządzeń elektronicznych jest opłacalne?Metale szlachetne mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów na całym świecie. Większość ludzi kojarzy metale szlachetne z biżuterią, instrumentami inwestycyjnymi takimi jak monety bulionowe i sztabki, ale są one również wykorzystywane w jubilerstwie. Najbardziej znane metale, takie jak złoto, srebro i pallad, wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w produkcji części samochodowych, odzieży i medycynie, a także w produkcji urządzeń elektronicznych codziennego użytku. Czy można zarobić na odzyskiwaniu złota z urządzeń elektronicznych?

Do odzyskiwania złota można wykorzystać różne urządzenia

Najlepszym przewodnikiem elektryczności jest złoto. Miedź i srebro mają wyższą przewodność, ale są mniej odporne na korozję. To dlatego Au jest używany w przemyśle elektronicznym do produkcji różnych komponentów. Jeden telefon komórkowy może zużywać około 50 gramów złota. 50 mg złota. Podobne ilości można znaleźć w pamięciach RAM i płytach głównych komputerów. Z jednej tony telefonów komórkowych (około 8000 sztuk), można odzyskać odpowiednio około 350 g i 3,5 kg złota i srebra. Przy obecnym kursie walut jest to równowartość odpowiednio 8300 zł i 68600 zł. Z tych danych wynika, że średnia cena tych metali z jednego telefonu wynosi ok. 10 zł. Tę kwotę należy odjąć od kosztów zakupu tych metali. Pozyskiwanie złota domowymi sposobami jest w świetle polskiego prawa nielegalne. Cały ten proces jest opłacalny, ale tylko dla dużych firm.

Czy wiesz skąd się bierze złoto? Dowiesz się na stronie https://inwestujwzloto.eu/a/wtdo,skad-sie-bierze-zloto

W przemyśle motoryzacyjnym rządzi platyna i pallad

Te metale szlachetne, takie jak pallad i platyna, plasują się tuż za srebrem i złotem. Są one również niezwykle cenne, ale nie są tak lubiane przez inwestorów. Chociaż Pt może być wykorzystywany w elektronice, jego największe zapotrzebowanie jest w sektorze motoryzacyjnym. Metale te są najczęstszymi materiałami stosowanymi w katalizatorach samochodowych.

motoryzacja

Srebro w medycynie i przemyśle odzieżowym

Srebro może być łączone z miedzią do wyrobu biżuterii, sztućców i zastawy stołowej. Wciąż jest stosowane na większą skalę na całym świecie. Ma właściwości antybakteryjne. Dlatego też Ag jest używane do pokrywania narzędzi chirurgicznych, aby zmniejszyć ryzyko zakażeń bakteryjnych. Metal ten jest naturalnym środkiem bakteriobójczym i jest często stosowany w przemyśle odzieżowym w celu zmniejszenia szans na infekcje grzybicze lub bakteryjne, jak również w celu zapobiegania nieprzyjemnym zapachom.

Bezpieczna przystań: złoto inwestycyjne

Metale szlachetne są wykorzystywane na wiele sposobów. Znajdujemy je wszędzie, gdzie tylko spojrzymy. Osoby, które chcą zbić fortunę na metalach szlachetnych, powinny zainwestować część swojego kapitału. Obecnie można nabyć srebro i złoto inwestycyjne w formie fizycznej. Dotyczy to sztabek i monet bulionowych. Ten rodzaj inwestycji daje wiele korzyści, m.in. niski próg wejścia (zwłaszcza w przypadku srebra), zachowanie wartości pieniądza w czasie, a także możliwość pomnażania majątku. Ważne jest, aby kupować kruszec z zaufanego źródła, które cieszy się dobrą reputacją i oferuje certyfikowane produkty.

Komentarze (0)