Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 21:44

Wynajem hali magazynowej. Czy to się opłaca?Przedsiębiorcy często stoją przed wyborem: kupno lokalu, czy wynajem? Zatrudnienie pracownika na stałe, czy może współpraca z wolnym agentem, tzw. freelancerem? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, podobnie jak wynajem hal magazynowych, zamiast ich kupowania i stawiania od zera. W tym artykule zastanowimy się nad tym kiedy i czy w ogóle wynajmowanie hal magazynowych może być opłacalne. Zapraszamy do lektury.

Na początku postawmy sprawę jasno: powierzchnie magazynowe są w Polsce coraz bardziej potrzebny i zapotrzebowanie na nie rośnie z roku na rok. Co ciekawe, w powierzchnie magazynowe inwestują nie tylko zagraniczni przedsiębiorcy, ale także polscy biznesmeni, potrzebujący przestrzeni na składowanie swoich towarów, przedmiotów, maszyn, produktów. 

Coraz częściej ci inwestorzy, zamiast kupowania, wynajmują hale. Dlaczego? Największy benefit wynajęcia to brak przywiązania do konkretnego miejsca. Przedsiębiorcy chcą mieć swobodę w podejmowaniu decyzji oraz możliwość natychmiastowej przeprowadzki, kiedy pojawi się taka konieczność. Możliwość wynajęcia czasowego hali i wynajęcia kolejnej w innym miejscu, jest częstym powodem dla którego firmy unikają kupna hali i wiązania się z jednym, konkretnym miejscem. Biznes w XXI wieku wymaga elastyczności i właśnie tę elastyczność zapewnia wynajem hali. 

Kolejnym argumentem za wynajem hali magazynowej jest dużo niższy próg wejścia. Nie trzeba inwestować tak wiele czasu i pieniędzy, jak w przypadku kupna czy budowy hali od 0. Wynajem, choć w bardzo długiej perspektywie może być droższy, to w krótkim i średnim terminie jest dużo tańszy, a do tego nie wymaga wielkich nakładów finansowych. To znakomite rozwiązanie dla inwestorów, którzy są skłonni zapłacić trochę więcej w skali pojedynczego miesiąca, ale bez konieczności inwestowania dużych sum na start.

Czas to kolejny ważny aspekt, który należy brać pod uwagę przy wyborze hali magazynowej. Wynajem jest po prostu szybki, formalności można dopełnić dosłownie w kilka-kilkanaście dni.

Zbierzmy zatem powyższe argumenty i zastanówmy się: kiedy wynajem hali magazynowej się opłaca? Przede wszystkim w sytuacji, gdy nie mamy planów ani potrzeby wiązania się z danym miejscem. Jeśli cenisz sobie swobodę i chcesz mieć możliwość przeniesienia biznesu w inne miejsce, kiedy zajdzie taka potrzeba - wynajem hali namiotowej będzie opłacał się dużo bardziej niż jej zakup.

Podobnie jeśli nie masz wielkiego budżetu na start, ale chcesz żeby biznes zaczął działać i przynosić dochody. Rozwijasz firmę? Potrzebujesz rozwiązań szybkich, elastycznych, dopasowanych do tempa rozwoju dzisiejszego świata? Jeśli na powyższe pytania odpowiedź brzmi “tak”, to wynajem hal magazynowych będzie dla Ciebie bardziej opłacalne niż ich budowa.

Namioty Pneumatyczne

Sprawdź konfigurator namiotowych hal magazyniowych www.halenamiotowe.com.pl by dowiedzieć się więcej. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest odpowiedni partner biznesowy, który słucha klienta i potrafi dopasować do niego swoje rozwiązania. Ufaj tylko sprawdzonym producentom hal namiotowych!

Komentarze (0)