Najnowsze wiadomości

25 lipca 2024 8:15

15 tipów jak oszczędzaćInwestowanie jest jednym z najlepszych sposobów na budowanie bogactwa. Chociaż nie należy spodziewać się szybkiego wzbogacenia się poprzez inwestowanie, może to pozwolić na wzrost pieniędzy w czasie.

Podczas gdy inwestowanie może budować bogactwo, ważne jest, aby inwestować efektywnie, aby uzyskać jak najwięcej zarobić. Dzisiaj dzielę się niektórymi z hakerów inwestycyjnych, przy których żyję.

Zawsze zaczynaj od wyedukowania siebie

Zanim zaczniesz inwestować, poświęć trochę czasu na nauczenie się, jak inwestować. Nie wskakuj na rynek bez przeprowadzenia pewnych badań. Chociaż może być kuszące po prostu rzucić swoje pieniądze na niektóre inwestycje i mieć nadzieję na najlepsze, będzie to wymagać więcej wysiłku. Bez podstawowej wiedzy o inwestowaniu, możesz szybko stracić swoje pieniądze.

Na szczęście, jesteś w dobrym miejscu, aby rozpocząć naukę o inwestowaniu. MoneyUnder30 oferuje kilka pomocnych postów, które mogą wskazać Ci właściwy kierunek, jeśli jesteś zainteresowany nauką o inwestowaniu wartości, jak inwestować w akcje, a nawet inwestowaniem w złoto.

Po tym jak poświęcisz trochę czasu na edukację w zakresie inwestowania, będziesz lepiej przygotowany do podejmowania najlepszych decyzji na przyszłość. Ponadto, będziesz w stanie uniknąć kilku powszechnych błędów.

Rozważ swoją tolerancję na ryzyko

W miarę jak zaczynasz uczyć się więcej o inwestowaniu, odkryjesz, że Twoja tolerancja ryzyka jest kluczowym elementem udanej kariery inwestycyjnej. Zasadniczo, osoba o wysokiej tolerancji na ryzyko jest bardziej odporna na bardzo niestabilny portfel. Z drugiej strony, ktoś z niską tolerancją ryzyka jest mniej zdolny do radzenia sobie ze wzrostem i spadkiem rynku.

Wiele planów inwestycyjnych kończy się niepowodzeniem, ponieważ inwestor zapomniał wziąć pod uwagę ich tolerancję na ryzyko. Na przykład, ktoś z niską tolerancją ryzyka może sprzedawać niestabilne akcje za każdym razem, gdy rynek spadnie. W dłuższej perspektywie, są one prawdopodobnie utrudniać zdolność ich portfela do wzrostu.

Rozważ swoją tolerancję na ryzyko i zbuduj wokół niej odpowiednią alokację aktywów. W miarę wzrostu Twoich inwestycji, upewnij się, że bilans Twojego portfela będzie regularnie odzwierciedlał pożądaną alokację aktywów. Powinieneś przynajmniej raz w roku sprawdzać, czy w razie potrzeby przywrócić równowagę w swoim portfelu.

Inwestuj, gdy jesteś młody

Im szybciej zaczniesz inwestować, tym lepiej. Jak już wspomniałem, inwestowanie może pomóc w budowaniu dobrobytu z czasem. To nie jest strategia, która przeniesie cię do statusu milionera z dnia na dzień, ale może z czasem.

Powiedzmy, że zaczynasz inwestować w swoje 20 lat. To daje twoim kontom emerytalnym około 40 lat do zbudowania w czasie. Dzięki potędze łączenia i potencjałowi wzrostu rynku, można zauważyć duże zyski w czasie.

Nie czekaj, aż będziesz miał "dość", by zainwestować

Nie ma żadnej magicznej liczby, którą trzeba by zacząć inwestować. W rzeczywistości, ważniejsze jest, aby zacząć. Nie czekaj, aż trafisz pewien numer, który miałeś na myśli, aby zainwestować.

Nie należy jednak ignorować innych zobowiązań finansowych związanych z inwestowaniem. Jeśli masz zadłużenie o wysokim oprocentowaniu, takie jak zadłużenie na karcie kredytowej, sensowne jest spłacenie tego zadłużenia, które zanim zaczniesz inwestować

Komentarze (0)