Najnowsze wiadomości

20 maja 2024 19:38

Dotacje Unijne dla firm jednoosobowych 2020Zgodnie z dystrybucją środków unijnych na lata 2014-2020, oprócz samorządów wojewódzkich, to właśnie przedsiębiorcy okazują się grupą społeczną, która w największym stopniu korzysta ze wsparcia Unii Europejskiej. Wśród różnych form finansowania, w ramach Programów Regionalnych oraz Programu Inteligentny rozwój największą perspektywę na dotacje unijne mają mikroprzedsiębiorstwa oraz firmy małe i średnie. 

Jedną z najpopularniejszych form finansowania oprócz standardowych dotacji są kredyty firmowe oraz poręczenia kredytów wypłacane przez banki oraz fundusze pożyczkowe. Ze względu na niższe oprocentowanie, jest oferta konkurencyjna w stosunku do komercyjnych ofert dostępnych na rynku. Jednak ze względu na dużą pulę dotacji Unijnych, przedsiębiorstwa w głównej mierze decydują się na realizowanie inwestycji w różnych obszarach działalności takich jak: 

Rozwój przedsiębiorstwa 

Głównym warunkiem rozwoju przedsiębiorstwa i utrzymania odpowiedniej konkurencyjności w branży są inwestycje zarówno w środki trwałe umożliwiające poszerzenie rynku zbytu i zakresu usług. Każa inwestycja może zostać sfinansowana w postaci pożyczki firmowej, której warunku są znacznie korzystniejsze niż rozwiązania rynkowe. 

Rozwój infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie

Istnieje możliwość otrzymania dotacji na otwarcie portalu informatycznego, za pośrednictwem którego przedsiębiorca może promować i sprzedawać swoje usługi i produkty. Małe i średnie firmy mogą za pośrednictwem środków unijnych zainwestować w kupno specjalnych programów do zarządzania produkcją, relacjami z klientami bądź oprogramowania do automatyzacji procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Środki unijne mogą ponadto zostać wykorzystane na wdrożenie projektów badawczych oraz zakup infrastruktury, która pomogłaby we dokonaniu innowacyjnych odkryć. 

Wzmocnienie obszaru ekologicznego w firmie 

Dotacje Unijne mogą zostać przeznaczone na zaadaptowanie ekologicznych rozwiązań w swojej firmie takich jak uzyskiwanie odnawialnych źródeł energii poprzez fotowoltaikę, termomodernizację czy pompy ciepła. Firma planująca stworzenie elektrowni bazujących na słońcu lub wietrze również mogą starać się o dofinansowanie powyższych projektów. 

Starasz się od dotacje do swojej działalności jednoosobowej ? Zobacz więcej na https://www.a1europe.pl/aktualnosci/dotacje-unijne-dla-firm-juz-istniejacych-dotacje-na-rozwoj-firmy-2019-2020/taee_wfht >>

Dotacja w przypadku prowadzenia działalności w Polsce Wschodniej

Zgodnie z unijnym Programem Polska Wschodnia, przedsiębiorca który otwiera działalność we wschodniej Polsce i będzie wykorzystywać zasoby zza granicy (w tym zasoby ludzkie), może skorzystać z dofinansowania, które może być przeznaczone na realizacje działałań mających na celu dostosowanie działalności do zagranicznych, wschodnich rynków zbytu.

Dotacje przeznaczone na szkolenia dla pracowników 

Ostatnim ale równie ważnym co poprzednie obszarem dotacji jest wsparcie Unijne w kwestii szkoleń pracowników. W celu utrzymania konkurencyjności na rynku pracy niezbędne jest ciągłe zwiększanie umiejętności i kompetencji pracowników. Dlatego też istnieje możliwość zawnioskowania o dotację na szkolenia branżowe, dzięki którym pracownicy mogą zostać zaadaptowani do wykonywania szerszej gamy obowiązków.

Komentarze (0)